Trafik Kazalarının %96’sı İnsan

Trafik kazalarının %96’sı insandan kaynaklanıyor.

Bu oranı minimize etmek için Psikoteknik Belgenizi almaya davet ediyoruz.

Dünyada ve ülkemizinde önemli bir oranda ölümlerin büyük bir kısmı trafik kazalarından meydana gelmektedir. Sürücülerin uykusuz, yorgun ve dikkatsiz araç kullanmaları kaçınılmaz trafik kazalarına sebebiyet vermektedir. Trafikte oluşacak kaza veya kaza riski durumları sadece kazaya neden olan sürücünün değil tüm trafik toplumu içerisinde aktif olarak araç kullanan kişileri de etkilemektedir.

Trafik kazalarında insan unusuru oranını düşürmek için sürücülerin sürücülük becerileri, sinir ve öfkeye yatkınlık durumunu ve reflekslerinin ölçümünü simülatör cihazlarından ölçmekteyiz. Yaklaşık 1 saat Psikolog eşliğinde gireceği Psikoteknik Testi sonucunda refleks, sinir, öfke ve tepkime sürelerinin ölçümü gibi değerler Psikoteknik Raporuna aktarılır. Bu rapor ile birlikte kişinin Psikiyatri muayenesi ile Psikoteknik Raporu kişiye verilir.

E-Devlet üzerinden Psikoteknik Belgesine sahip olunabilir. Bu sadece bir belge değil sizlerin sürücülük yatkınlığınızı ve sürüş durumunu ölçen bir testtir. Hedefimiz trafik kazalarında insan unsurlu ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmektir. Sürücülerin psiko-motor becerilerini kurumumuzda psikolog eşliğinde simülatör cihazında test etmekteyiz. Testten başarılı olan sürücüler Psikiyatri onayından sonra psikoteknik belgesini almaya hak kazanmaktadırlar.

Sürücülerin Dikkatine hala Psikoteknik belgesi almadıysanız bizimle irtibata geçiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.