Sürücüler Dikkat! Psikoteknik Belgesi Olmayanların Cezası

Sürücüler Dikkat! Psikoteknik Belgesi Olmayanların Cezası

Aktif olarak sürücülük yapan ve bunu meslek edinmiş şoförlerin alması zorunlu belgelerden bir tanesi de Psikoteknik Belgesidir. Taşımacılık sektöründe herhangi bir yük veya yolcu taşıyorsanız sizlerde SRC Belgesi almanız gerektiği gibi Psikoteknik Belgesi de almanız gerekmektedir. Psikoteknik Belgenizin bulunmaması durumlarında sizlere idari para cezası ile işlem yapılır.

Son Dönemlerde artan trafik kazalarını önlemek amacı ile İç işleri bakanlığı genelge yayınladı 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren Tüm ticari araç kullanıcıların Psikoteknik raporu almasını zorunlu hale getirdi. Psikoteknik  raporu olmayan araç sahiplerine 885 lira, sürücülere ise 350 lira cezai işlem uygulayacak.

Pendik de Psikoteknik Belgenizi 1 saatte Psikolog eşliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı Pendik de Psikoteknik Merkezi kurumlarından alabilirsiniz. Pendik de Psikoteknik Testine tabi tutulduktan sonra Pendik de Psikoteknik Cihazı sizin test sonucunuzu Pendik de Psikoteknik Raporu şeklinde hazırlayacaktır. Pendik de Psikoteknik Raporunuzu yetkili kurumlarca Pendik Psikiyatri onayına sunulur. Muayene sonucu Pendik de Psikoteknik Raporunun onaylanması ile birlikte E-Devlet üzerinden Pendik de Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.