SRC Belgesi

SRC Belgesi

Src Belgesi Nedir?

Sürücü kelimesinin sessiz harflerinin çıkartılarak kısaltılmış halidir. Kelime anlamı budur ve ticari olarak araç kullanacak kişilere verilen bir belgedir. Bu belgeye sahip olan birisi belge sınıfına göre ticari araçta faaliyet gösterebilir.

Kaç Çeşit Belge Vardır?

4 çeşit Belge bulunmaktadır. Belge çeşitleri;

Kapsamları Nelerdir?

  • SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi‘ni
  • SRC 3 Belgesi, SRC 4 Belgesi‘ni

kapsamaktadır.

Alma Şartları Nelerdir?

Almak için öncelikli şartınız en az B Sınıfı ehliyetinizin olması gerekmektedir. Herhangi bir Uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör gibi suçlardan sabıkası bulunmamış 18 yaşından büyük 66 yaşından gün almamış kişiler alabilirler.

Nasıl Alınır?

Sınavlı olarak Belge almak ve 25.02.2003 öncesi ehliyet belgesine sahip olanlar için sınavsız Belge imkanı bulunmaktadır.

Müracaat Başvuru ve Diğer Durumlar

Başvurunuzu yapmak için gerekli belgeleri tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı bir merkeze belgelerinizi ibraz ederek en erken sınav tarihi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurularınız ardından belirlenecek sınav tarihinde sınavınıza girerek, başarılı olduğunuz takdirde belgenizi alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar

  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi
  • Diploma ve Sabıka Kaydı

İstanbul bölgesinde bulunan Sağlık Bakanlığına bağlı İstanbul Psikoteknik, İstanbul Psikoteknik Merkezi, İstanbul Psikoteknik Raporu, İstanbul Psikoteknik Testi, İstanbul Psikoteknik Belgesi olarak sizlere kesintisiz Psikoteknik hizmeti sunmaktayız. İşe girecekseniz veya aktif olarak şoförlük görevini yapıyorsanız Psikoteknik Raporunuzun olması gerekmektedir. 1 Saatlik bir Psikoteknik Testi sonrası Psikiyatri muayenesinden sonra Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz. Sınırlı sayıda kontejyandan faydalanmak en erken müsaitlik durumuna göre Psikoteknik Randevu oluşturmak  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.